Přehrávač MP3 (V novém okně)

Doprava:

Autem: do areálu Cakle se dostanete ze silnice, která vede z Ústí nad Orlicí směrem na Letohrad. Při výjezdu z města po kruhovém objezdu kolem krabic (Penny atd.) následují Staré Oldřichovice. Vyjedete-li z nich už ven za město, po asi 300 m nepřehlédněte ceduli Tábořiště Cakle, kde je odbočka z hlavní silnice vlevo dolů z kopce po úzké asfaltce mezi loukami a poté lesíkem. Po 400 m dojedete dolů k řece Tichá Orlice do turistického areálu.
Z opačného směru od Letohradu: přejedete před Ústím koleje a hned řeku, následuje ostrý kopec a na kopci odbočíte vpravo na luční cestu.
Autem se jinak do areálu nedá dostat, pouze touto cestou.

Parkování: Dole není mnoho parkovacích míst, tak pokud už se nevejdete a stavíte auto na okraji cesty, pamatujte na průjezd ostatních. Pokud se kapacita dole naplní, další parkoviště pro účastníky otevřeme hned u odbočky z hlavní silnice na louce.

Vlakem: Stanice Ústí nad Orlicí, hlavní nádraží, na trati Česká Třebová - Praha se momentálně předělává a je tu zrušený provoz. Trať do Letohradu je řešena náhradní autobusovou dopravou. Ta ovšem jede z jediné momentálně používané stanice Ústí nad Orlicí město, kde zastavují i rychlíky. Odtud je třeba busem dojet do první zastávky - stanice Dolní Libchavy. Do areálu Cakle je to podél trati a řeky necelý kilometr.