Přehrávač MP3 (V novém okně)

AGENTURA JAN za podpory obce Nížkovice a níže uvedených firem pořádá 11. ročník

VÍTÁNÍ JARA

N Í Ž K O V I C E  2 0 1 0

 

B O K O M A R A

WHERE IS MY SUMMER

LUBOŠ JAVŮREK & PETRA ŠANY ŠANCLOVÁ

IVO CICVÁREK & LADA ŠIMÍČKOVÁ

SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK

EPY DE MYE

 

spolupracují: tiskárna OLD PRINT, kavárna U TEMPLU, TAXI 608/880808

sobota 27. března 2010 v 19.30 hod.

sokolovna NÍŽKOVICE, vstupné 100 Kč
Letos již pojedenácté vždy první sobotu po prvním jarním dnu se otevírá sezóna folkového a countryového festivalového hraní koncertem VÍTÁNÍ JARA v sokolovně v Nížkovicích, kam si zvu své hudební přátele. V sobotu 27. března 2010 v 19.30 hod. startuje program, v němž vystoupí tři dua a tři skupiny:

PROGRAM

Přes kopec přijede kobeřická skupina BOKOMARA a PETRA ŠANY ŠANCLOVÁ. Dá se předpokládat, že to pojmou jako jeden blok, pravděpodobně začne Šany, pak si přizve LUBOŠE JAVŮRKA, zahrají jako duo a postupně se budou přeskupovat, až zahraje celá BOKOMARA.

Dalšími úšinkujícími bude duo IVO CICVÁREK a LADA ŠIMÍČKOVÁ, mí přátelé z Textové dílny. Je možné, že i oni budou mít nějaké hosty. Písně, které budou hrát, vznikly ze spolupráce obou, kdy Lada píše texty, Ivo na ně hudbu. Texty jsou to velice poetické a písně tudíž velmi subtilní a citlivé. Jsem potěšen, že jsem sehrál svou roli v tom, že jsem před několika málo lety přiměl Ladu zpívat svoje texty.

A pak půjdou domácí - SLÁVEK JANOUŠEK a LUBOŠ VONDRÁK, dáme samozřejmě mimojiné i píseň Modré oči o Nížkovicích.

K vrcholům večera bude zajisté patřit skupina EPY DE MYE z Týnce nad Sázavou a Jihlavy. Na naší české scéně začínají patřit ke stálicím a obávám se, že v letošní sezóně nebude zádný důležitý festival, kde by nehráli. V minulém roce jsem je potkával dost často a vždy to bylo spojeno s výborným zážitkem. Umějí prozpívat celou noc, umějí repertoár, který si s nimi může každý zazpívat a spát se jít nechce. Věřím, že se tak stane i u nás po skončení programu.

Úplný závěr bude patřit mladé skupině WHERE IS MY SUMMER ze Slavkova a Kobeřic. Skupinu jsem slyšel hrát loni na jaře po fotbálku v Kobeřicích na akci Vlasty Redla Na famotě UEFA. Mladí a neklidní. Vzpomněl jsem si na svoje začátky. Jsem velmi zvědav, kam se chlapci muzikantsky vydají v dalších letech. Zajímavostí pro mě je i to, že po Vlastovi Redlovi v minulosti a jeho dceři Lucii Redlové a synovi Honzovi Redlovi, kteří si loni zahráli s vynikajícím mandolinistou Radimem Zenklem, je to už čtvrtý z Redlů na místním jevišti - v této mladé skupině hraje Vlastův syn Jakub Redl.

O všelijaká překvapení a neplánovaná vystoupení není v Nížkovicích nikdy nouze, neboť se často objeví nečekaná muzikantská návštěva, která je vyhnána na jeviště.
Na pohodový jarní koncert do Nížkovic u Slavkova u Brna vás srdečně zvu a věřím, že to bude i pro Vás zážitek.

!!POZOR!!

Není předprodej, vstupenky se kupují na místě, Zatím se nikdy za uplynulých 10 ročníků nestalo, že by někdo nebyl vpuštěn. Ale pro jistotu: vstupenky  si lze rezervovat na jméno. Nejlépe je však přijít včas, protože místa nejsou číslována.

!!POZOR!!

UBYTOVÁNÍ

Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy nebylo možno v Nížkovicích spát, neboť nebylo kde, máme letos novinku. Na faře kousek od sokolovny jest k dispozici nocleh za 50 Kč ve vlastním spacáku (útulná společenská místnost s krbem, pokoj s 10 postelemi, půda upravená jako spací pódia, nové WC, sprchy), takže už není nutno čekat v hospodě na ranní spoje z Nížkovic jako v minulosti. 
Zájemci o nocleh z řad publika nechť se před koncertem nebo v jeho průběhu přihlásí u pokladny, kde dostanou bližší informace. Ty průběžně zazní i z pódia.  

Zvu všechny jarní natěšence.